محل تبلیغات شما

نمکی گفت: ایران کشوری است که سیستم شبکه بهداشتی و درمانی آن در منطقه بی‌نظیر است.


نمکی

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سازمان جهانی بهداشت از دیرباز، ایران را به عنوان کشوری موفق در عرصه‌های بهداشتی می‌شناسد و می‌داند که کشور ما، تجاربی مانند ریشه کنی فلج اطفال، سرخک، کنترل مالاریا، کزاز و بسیاری از بیماری‌های واگیر را دارد.

نمکی با بیان این مطلب اظهار داشت: ایران کشوری است که سیستم شبکه بهداشتی و درمانی آن در منطقه بی نظیر است. سازمان جهانی بهداشت ناظر بود که در سیلاب‌های بهار سال ۹۸ که همه منتظر اپیدمی بیماری‌های واگیر بودند، اما حتی یک مورد اپیدمی در ایران نداشتیم. در بسیج ملی کنترل فشارخون حدود ۷۵ درصد از جمعیت هدف معادل بیش از ۳۰ میلیون نفر پایش شدند.

وی افزود: سازمان جهانی بهداشت، ایران را به عنوان کشوری مقتدر در عرصه نظام سلامت می‌شناسد و در زمینه بیماری کووید ۱۹ نیز ارتباطات بسیار خوب، صمیمانه و تنگاتنگی را با سازمان جهانی بهداشت داشته ایم و مرتب گزارش‌های خودمان را برای آن‌ها در سطح دفتر مدیترانه شرقی و همچنین مقر این سازمان در ژنو ارسال می‌کنیم و ارتباطات مستمری داریم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: خوشبختانه در چندماه اخیر، تجارب خودمان در زمینه مبارزه با کرونا را به سازمان جهانی بهداشت منتقل کرده ایم و از پروتکل‌های ابلاغی این سازمان نیز استفاده می‌کنیم. نه ایران بلکه هیچ یک از کشور‌های جهان، به خوبی بیماری کووید ۱۹ را نمی‌شناسند و همه باید با این ویروس، شطرنج بازی کنیم.

نمکی افزود: از کرونا ویروس جدید به اندازه اجداد آن، شناخت کافی نداریم و با این ویروس، کشتی طولانی می‌گیریم و به همین دلیل هم سازمان جهانی بهداشت و هم کشور‌هایی که در عرصه نظام سلامت، صاحب علم و اندیشه هستند، هر گونه پیشگویی و خاطرجمعی نسبت به رفتار این ویروس را شایسته نمی‌دانند و ممکن است دوباره شاهد بازگشت ویروس حتی در مناطقی که این بیماری را مهار کرده اند، باشیم، اما امیدواریم به سمت خاموش‌تر شدن این ویروس مهاجم و سرکش، پیش برویم.

 

منبع » باشگاه خبرنگاران جوان


کرونا ویروس سازمان ,بهداشت ,جهانی ,ویروس ,نمکی ,بهداشتی ,سازمان جهانی ,جهانی بهداشت ,بهداشتی و ,را به ,شبکه بهداشتی ,سازمان جهانی بهداشتمنبع

افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۹۰۰ نفر

اولین «سینما ماشین» کشور در برج میلاد

عینک‌ حرارتی T1 ؛ جدیدترین اختراع دانشمندان برای مقابله با ویروس کرونا

نسخه اولیه برنامه مشترک گوگل و اپل منتشر شد

تأثیر پدیده کرونا بر سبک زندگی

کرونا سرباز ایران باستان را از گور درآورد

جزیره‌ای که از «کرونا» در امان ماند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
dexter03a Blog عکس کده - سایت تفریحی سرگرمی خرید بلیط هواپیما آرمان دانلود فیلم ارزانی ارزان سرا جابه جا بار مشاوره کسب و کار و کاریابی کاردوک دستگاه سانترال پاناسونیک